Дома Тагови посни тулумби

Таг: посни тулумби

Посни тулумби, по вкусот не заостануваат многу зад класичните

Посна варијанта на класичните тулумби. Потребни состојки: 1 прашок за печиво ½ шолја од 200 мл масло 2 шолји брашно 500 г шеќер 3 шолји вода ½ лажичка лимонтус Постапка: Две чаши вода...