Дома Тагови посни колачи

Таг: посни колачи

СИТНИ КОЛАЧИ БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА – 6 ПОСНИ РЕЦЕПТИ: Добивате...

За сите рецепти кои ќе ги прочитате во продолжение користев посни состојки, иако може да се користат и по ваш избор. Па така, онаму...

ТОПЧИЊА ОД ПИВО СО ОРЕВИ: Ситни колачи кои можат да се...

Оваа година за вашата слава испробајте го овој рецепт, за нов вид на ситни колачи. Се приготвуваат со пиво, а се полнат и се...

ПОСНА шарена, брза обланда со џем – готова додека трепнеш, сè...

Оваа декоративна и многу вкусна обланда е готова за само 20 минути, па затоа е одличен десерт доколку го приготвувате за некоја слава или...

ПОСНА ТОРТА СО СУСАМ И ГОТОВИ КОРИ: На славата сите ме...

Cупер економична и вкусна торта која одлично се сече на коцки или квадари по желба, излегува во голема количина и совршена е за слави,...

ПОСНИ ПИВАРКИ: Лесни, брзи и економични, полнети со локум и оревче...

Се чини дека пиварките се едни од најомилените колачиња, особено за време на постот. Економични се, лесно и брзи, па многумина си ги приготвуваат...

Колач со пиво – ПИВАРКИ: Со стоење станува повкусен, а додека...

Пиварките се едни од омилените посни колачи кои редовно се приготвуваат во македонските кујни, а последниве години може да се купат и како готов...

ПОСНИ КОЛАЧИЊА: ако не ми го кажеше свекрва ми рецептот, немаше...

Толку се вкусни, како што името кажува, таков е и вкусот – буквално медени, се топат во уста. Свекрва ми ми го кажа рецептот...

Со овие колачи се слабее: за 5 минути се готови и...

Со овие колачиња се слабее: здрави колачи за 5 минути, неколку состојки и на маса се. Ги правам многу често бидејќи дома на сите...

МИНИ ШТРУДЛИЧКИ СО ЈАБОЛКА: Евтини и посни колачи кои се топат...

Рецепт на Анкавел. Ова е еден префин колач кој се топи во уста, одличен за посните денови, но и секогаш кога ќе ви се...

ЧОКОЛАДНИ ГНЕЗДА: Ситни непечени колачиња за сите пригоди, излегуваат многу (посно)

Вистинските љубители на комбинацијата од чоколадо и лешник ќе бидат воодупшевени од овој рецепт. брзо се приготвуваат, единствено што се чека е да се...