Дома Тагови посни колачи

Таг: посни колачи

Фантастична четворка – фантастичен вкус! Иако се посни, тие не се...

Фото и рецепт: Ранкос Иако се посни, нивниот фантастичен вкус ништо не менува, не се суви, не се досадни, не содржат млеко во прав, идеални...

Посна торта со мак – брз, едноставен и вкусен колач

За сите љубели на колачи со мак. Потребни состојки: 3 чаши (од 200 мл) брашно 200 г мак 2 чаши шеќер 1 чаша масло 2 чаши газирана вода 1 прашок за...

Посни колачи: 4 вида бомбици од една смеса – без печење...

Ова е еден супер рецепт за посни ситни колачи. Од една смеса можете да направите 4 видови топчиња кои имаат предобар вкус. Овие колачи...

Посни бомбици од јаболка, едноставни, вкусни, брзопотезни

Фото и рецепт: Агица Ова се брзи и едноставни бомбици а многу вкусни, задолжителни на мојата новогодишна трпеза. Потребни состојки: 400 г шеќер 500 г изрендани, малку киселки...

Посни жербо бомбици, најубавите ситни колачи, вкусни, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ – според рецептот на Наталија Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити и...

Многу вкусни колачи со облик на кафе, а толку лесно се...

Ова е е одличен десерт за посни празници, многу вкусен, многу лесен за приготвување. Потребни состојки: 100 мл вода 1 ванилин шеќер 250 г шеќер 150 посен маргарин 80 г...

Јадро обланди (посни) – нешто многу убаво и вкусно, со суви...

Погододни се за било која пригода! Потребни состојки: 500 г суви смокви 200 г суво грозје 400 г шеќер 200 мл вода 250 г мелени ореви 4 листови обланда 250 г маргарин 250...

Посни сусам коцки со мед, без печење, се прават пребрзо, идеални...

Главната состојка на овие колачи е печениот сусам кој дава многу добра и посебна арома. Потоа има чоколадо, мед, сечкани ореви и мелени посни...

Колачи со пиво – ПИВАРКИ – едноставни, а превкусен вкус! Колку...

Не може да не ги сакате. Наједноставниот колач со предобар вкус. Потребни состојки: 550 г брашно 1 прашок за печиво 1 лажица шеќер 1 прстофат сол 200 мл масло 200 мл...

Посни парени колачи со јатка орев, валкани во кокос

Рецептот за овие прекрасни посни колачи ни го претстави нашата драга Светлана Карапетровска во групата НМД рецепти. Фото и рецепт: Светлана Карапетровска Македонска Мерката е со...