Дома Тагови посни кифли

Таг: посни кифли

БРЗИ КИФЛИЧКИ СО МАРГАРИН: Превкусни, душа меки, а готови се за...

Овие кифлички се брзи зашто тестото не се остава да стасува помеѓу месењата, а сепак на крај излегуваат многу меки, како памук, воздушести и...

ПОСНИ КИФЛИЧКИ: Остануваат меки и кога стојат со часови на масата,...

Tестото е преубаво искомбинирано со сите состојки во совршен сооднос. Се послужуваат на слави, посни или мрсни, без разлика јас и преку цела година...

ПРЕВКУСНИ КИФЛИЧКИ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ (ПОСНИ): Се топат во уста,...

Со овој супер евтин рецепт на едноставен начин добивате многу вкусни посни кифлички кои можете да ги филувате со вашиот омилен џем. Тестото се...

МЕКИ КАКО ПАМУК: Совршени пекарски кифли готови за 15 минути, меки...

Совршени пекарски големи кифли подготвени за 15 минути - меки како памук! Подеднакво се меки и следниот ден, ако останат. Рецептот е оригинален, а...

ПОСНИ КИФЛИ МЕКИ КАКО ДУША: Прелиени со мајонез, најдобриот рецепт

Посни кифлички меки како душа со прелив од мајонез и поради тоа се посебни. Дополнително добиваат убава мекост од растопениот маргарин кој не ги...

ПОСНИ КИФЛИЧКИ КОИ СЕ СЕКОГАШ СВЕЖИ: Рецепт за меко тесто и...

Направете си ги овие посни кифлички, половина послужете ги, а другата половина замрзнете ги и ќе си имате постојано. Посно тесто кое веднаш се...

Посни кифлички меки како душа, прелиени со мајонез

Посни кифлички меки како душа со прелив од мајонез и поради тоа се посебни. Дополнително добиваат убава мекост од растопениот маргарин кој не ги...

Посни кифлички со пиво – се топат во уста, од малку...

Многу се вкусни, буквално се топат во уста. Фотографија и рецепт на Весна Несовановиќ Потребни состојки: 500 г остро брашно, 200 мл масло, 200 мл...

Мали, ровки и мирисни…Ја ставаш во уста, а таа се истопува…Ова...

Најмеките, најбрзите и наједноставните! Ви откриваме два рецепти за приготвување на овие ровки кифлички. Не ви се потребни многу состојки, премногу се евтини. РЕЦЕПТ 1...

Посни пивски кифли со џем од кајсии, прелиени со шербет и...

Многу вкусни кифлички кои се топат во уста. Потребни состојки: 600 г брашно 1 прашок за печиво 200 мл масло 200 мл пиво околу 200 г џем од кајсии или...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"