Дома Тагови посна нескафе торта

Таг: посна нескафе торта

Најкремастата посна нескафе торта

Тортата има многу добар вкус и изгледа доста декоративно, па вашите гости ќе мислат дека многу сте се потрудиле околу нејзината подготовка и дека...

Нескафе торта: лесна и кремаста – совршена ПОСНА торта

Рецепт и видео презентација: Бокина кујна – Посна нескафе торта. Тортата има многу добар вкус и изгледа доста декоративно, па вашите гости ќе мислат дека...

Нескафе торта, толку лесна и освежителна, лесно се приготвува, без печење,...

Нескафе торта, лесна, брза, не се пече – од вчера ми остана само уште едно мало парче! Оваа лесна торта ние ја обожуваме, а...

Посна Нес-кафе торта: Вкусна и мирисна торта

Фото и рецепт: Милица Михајловиќ Посна торта со вкус на Нес-кафе. Потребни состојки: 100 г шеќер 100 г посен маргарин 100 мл вода 1 кесичка Нес кафе 300 г брашно ½ прашок...