Дома Тагови Посен колач

Таг: Посен колач

ПОСНА ТОРТА СО ЈАБОЛКА ПРЕЛИЕНА СО ШЕРБЕТ: Без капка масло, мирисна...

Според рецептот на Гордана Горде ќе ви претставиме еден совршен старински начин за приготвување на посна торта со јаболка. И мирис и вкус, кога...

АЛВА СО ГРИЗ: Само 4 состојки, шербетот не се вари, сочен...

Ова е познат турски десерт кој порано многу често се приготвувал, а кај нас е познат како „свадбарска алва“. Се користат истите состојки, но...

Колач со пиво – ПИВАРКИ: Со стоење станува повкусен, а додека...

Пиварките се едни од омилените посни колачи кои редовно се приготвуваат во македонските кујни, а последниве години може да се купат и како готов...

ПОДОБАР КОЛАЧ НЕ ПОСТОИ: Евтин колач со џем, посен, брз и...

Рецепт на Емилија. Совршенство од колач, мек како сунѓер, сочен и чоколаден, сигурна сум дека кога еднаш ќе го пробате, често ќе го приготвувате,...

КРЕМАСТАТА ПОСНА ТОРТА, ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Може да се јаде...

Ова е една од моите омилени торти или колачи, како сакате. Толку многу е кремаста и вкусна, а толку лесно и едноставно се приготвува...

ПОСЕН КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Толку е сочен што ќе почнете редовно...

Иако не содржи млеко и јајца, овој колач е толку многу вкусен и сочен, просто се топи во уста. Меѓу останатите состојки содржи сок...

ПОСНА ТОРТА: Измати, испечи и филувај – торта која ќе ве...

Оваа посна торта по вкусот не заостанува зад другите торти, па затоа запишете си го вашиот тефтер за да ја имате за некои специјални...

Омилените КОКОС ЧУПАВЦИ: Во посна верзија, уште повкусни и помирисни, како...

За сите омилениот колач овојпат го имаме во посна верзија, па и оние кои постат или од здравствени причини ги одбегнуваат јајцата, можат да...

Брз посен колач кој се приготвува за 10 минути, без печење:...

Колачот е многу е вкусен, можете во кое било време да го приготвите, постапката е брза и лесна. Се приготвува од посни намирници, па...

МАНАСТИРСКИ ПОСЕН КОЛАЧ БЕЗ КАПКА МАСЛО: Едноставен и евтин, но многу...

Не можам со сигурност да тврдам дека овој колач се приготвува во манастирите, но според едноставните состојки и посниот облик на колачот, верувам дека...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"