Дома Тагови полнети крофни

Таг: полнети крофни

„Како ли не го знаев овој рецепт порано“: печива полнети со...

Овие вкусни полнети крофни се прават од неколку состојки, а рецептот е направен по сите прописи за тестото да биде меко и воздушесто. Воопшто...

ДОМАШНИ КРОФНИ ОД РЕРНА: Печени без капка масло, а подеднакво се...

Домашни крофни полнети со чоколадо, печени без капка масло и тоа во рерна, а подеднакво вкусни и воздушести. Нема ништо послатко од домашните крофни,...

Меки, фини и мирисни полнети крофни од рерна

Ако сакате нешто посебно вкусно и мирисно... Потребни состојки: 300 мл млеко, 50 мл масло, 20 г квасец, околу 500 г брашно, малку шеќер, малку сол, кора од лимон, 1 пудинг од...