Дома Тагови погача со сирење и спанаќ

Таг: погача со сирење и спанаќ

Сончоглед погача – еднаш кога ќе ја направите, ќе биде многу...

Многу ја сакаме оваа погача, често ја правиме особено за гости. Потребни состојки: 500 г брашно 90 мл маслиново масло 200 мл суво бело вино 2 лажички сол за фил: 350...