Дома Тагови пиво

Таг: пиво

Излекувајте ја настинката за само 1 ден со овој природен рецепт

Настинката и грипот спаѓаат во најчестите заболувања на респираторниот тракт, а настинката се јавува почесто од сите болести заедно. Повеќето луѓе настинуваат неколкупати годишно,...

Сирупот од пиво ја лекува кашлицата за само еден ден –...

Кашлицата може да биде вистинска ноќен кошмар која трае со недели после грипот. Дали сте знаеле дека можете да ја решите за само еден ден...

И пивото има своја мрачна страна – еве што ќе ви...

Не е се’ онака како што изгледа. ​ Луѓето кои дневно пијат околу 2,5 литри пиво го подигаат нивото на арсен во телото за околу 30%,...