Дома Тагови пица

Таг: пица

Наједноставно тесто за пица без месење (ВИДЕО)

Потребни состојки: 500 г брашно 250 мл вода 70 мл масло 15 г квасец (3-4 г сув) 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол Постапката погледнете...

Професионално и највкусно тесто за пица и фурнаринки

Баравте рецепт за совршено пица тесто кое ќе може да го искористите и за фурнаринки со кашкавал? Имаме еден брз предлог кој може да...

ДИЕТА ОД СОНИШТАТА: Звучи лудо, но оваа пица помага во слабеењето!

Готвачот Паскал Козолино, автор на книгата "The Pizza Diet, Eat This, Not That!", го открива најздравиот начин за намалување на калориите со помош на...

Храната како дрога – еве која храна создава најголема, а која...

Дали сте зависник од храна? Зависност од одредена храна значи дека имате склоност да се прејадувате од некој вид на храна до толку што после...