Дома Тагови пискавица

Таг: пискавица

Билкарот Најдовски: Семето пискавец го намалува холестеролот и шеќерот, ги зацврстува...

Билка на денот: Грчко семе/Пискавец (lat. Foenugraeci semen) – пишува Мартин Најдовски. Пискавецот е една многу древна и стара билка. Таа се користела уште во...

Семе од пискавец: За 10 дена го намалува холестеролот и шеќерот...

Магично семе: ги зголемува градите кај жените, претставува природна вијагра за мажите, лекува дијабетес... Пискавецот е една од најстарите лековити билки која датира уште од времето...