Дома Тагови Паркинсонова болест

Таг: Паркинсонова болест

АКО ИМАТЕ ВАКВИ СОНИШТА-ПОСЕТЕТЕ ЛЕКАР: Чуден симптом се јавува во текот...

Истражувањата покажаа дека возраста е најголемиот фактор на ризик за развој на невpoдегенеративни болести, како што се Алцхајмерова или Паркинсонова болест. Сепак, лекарите пpeдупредуваат...

Лековито масло за коскени шилци во вратот и стапалата

Лекот се состои од масло и кафе кое има постапка за приготвување, а првенствено го објавила позната руска билкарка за лекување на Паркинсова болест. Со...

Како се прави вино од капини како лек за холестерол, циркулација,...

Виното од капини уште одамна е добро познато како многу корисен и ефикасен лек за лекување на анемија. Исто така, се користи кај исцрпеност,...

Доктор од Торонто предупредува: ако се превртувате во сон, за 15...

-Одредени пореметувања на сонот претставуваат предупредување за невролошки состојби кои може да се појават 15 години подоцна. Доктор Џин Пивер од Универзитетот во Торонто дошол...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"