Дома Тагови пантенол

Таг: пантенол

ДОМАШЕН ПРЕПАРАТ – ЧУДО ЗА ЗДРАВА КОСА И МАЗНО ЛИЦЕ

Главната состојка на рецептите за нега на коса и кожа кои денес ќе ви ги претставиме, е пантенолот. Истиот е лесно достапен и може...

Домашен шампон кој го обновува влакното, повеќе никогаш нема да имате...

Косата е симбол на женственост и убавина, но за жал, поради честиот третман на коса со хемикалии, топлина при сушење, врзување и несоодветна нега...

Двапати неделно ја користев оваа маска за коса: Фризерот не можеше...

Навикнав веќе со години кога пдам на море да си носам и пантенол. Ништо не ги смирува изгорениците од сонце како што тоа го...

Најдобрите домашни креми против брчки и за нега на коса направени...

Пантенолот е алкохол на протеинска киселина. Обилува со витамин Б5, па од тие причини го нарекуваат провитамин Б5. Најчесто се користи во козметиката и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"