Дома Тагови палачинки

Таг: палачинки

ОВА Е ПОДОБРО И ОД ПИТА: Палачинки со пилешко и кашкавал,...

Палачинките за многумина се омилени, без разлика дали се филувани во слатка или солена варијанта. Кога следниот пат ќе правите палачинки, не заборавајте да...

НАЈДОБРИ ДОМАШНИ ПАЛАЧИНКИ: Меки како душа, намачкани со вашиот омилен фил

Палачинките се омилената закуска, а секоја домаќинка си има свој таен рецепт за нивна подготвка. Освен вкусното тесто кое е густо и течно како...

ПОСНИ ПАЛАЧИНКИ ОД НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ: Газираната вода ги прави воздушести и...

Палачинките се омилениот десерт на сите генерации. Она што е одлично за нив е тоа што може да ги послужите како солен оброк или...

Од 3 компири и малку брашно правам евтини, ама многу вкусни...

Ова се еден вид палачинки од компири кои се многу попyларни ширум светот, затоа што освен што се многу вкусни, се приготвуваат многу брзо,...

МЕКИ ЛЕПИЊИ СО ЈОГУРТ И ЗЕЛЕНЧУК: Тестото не се меси, исто...

Домашниот леб или лепињи е секогаш подобар избор отколку купечките производи, особено кога знаеме дека живееме во време на вештачки вкусови, разни адитиви и...

ПАЛАЧИНКИ СО МАК: Освојуваат со првиот залак, а покрај тоа многу...

Палачинките со мак покрај тоа што се вкусни, исто така, изгледаат многу интересно и необично. Овие принцезички се омилениот гостин на секоја трпеза. За...

Ги фрлам палачинките во врело млеко и стануваат најубави, мора да...

Со сигурност можам да кажам дека речиси нема човек или дете што не ги сака палачинките. Тие се толку нежни, а нивниот вкус може...

НАЈУБАВИТЕ АРАПСКИ ПАЛАЧИНКИ: Човек се учи додека е жив, а откако...

Убави, меки, сунѓерести, добри за промена од вообичаените палачинки на кои имаме навикнато…Некој ги сака обичните тенки како лист палачинки, други ги сакаат американските...

УРДА И ЈОГУРТ: Откога го открив овој рецепт – заборавив на...

Овие палачинки со урда и јогурт/кефир се многу нежни, меки и вкусни. Многу лесно се приготвува тестото, само треба да се следи редоследот на...

Зошто палачинките некогаш излегуваат жилави: сите правиме голема грешка, а вака...

Понекогаш и покрај сите торти и колачи, ролати и кремови, најмногу ги сакаме „добрите, стари“ палачинки. Рецептот за добро тесто е многу едноставен: јајца,...