Дома Тагови овес и млеко

Таг: овес и млеко

СПОРЕД ХИПОКРАТ СЕ СМЕТА ЗА ИНФУЗИЈА: Напиток кој го зајакнува организмот...

Овесот отсекогаш се користел во традиционалната медицина како лек. Еликсирот од овес се користи како лек за несоница, ментална исцрпеност, физички замор. Бањите од...

Лек кој ги испира сите болести од организмот – после овој...

Овесот е житна култура која е многу богата со разни витамини, како Б и Е. Исто така, содржи минерали како магнезиум, калиум, магнезиум, фосфор,...