Дома Тагови оток

Таг: оток

ВЕЖБА ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ И ОТЕЧЕНИ, „ТЕШКИ“ НОЗЕ: Може насекаде да...

Оваа едноставна вежба за проширени вени помага да се намали притисокот кај отечените нозе. Отекувањето на нозете е предизвикано од акумулација на премногу течност...

ОТЕЧЕНИ СТАПАЛА КАКО КРОФНА: Д-р Радовиќ објасни што значи тоа и...

Непријатно чувство во стапалата и потколеницата, па дури и б олка, отечени стапала особено во пределот на скочниот зглоб, чувство на тежина и слично,...

УНГАРСКИ КАПКИ за утринска вкочанетост, реума, отечени зглобови, гихт

Унгарската водичка, тинктура или капки (Ларендогра) потекнува од времето некаде пред 14 век, но точниот датум на рецептот е изгубен во историјата. Некои извори...

Воспаление на непцата – како да ги излечите дома

Најчеста причина за болест на непцата е гингивитисот, како и недоволната орална хигиена и пушењето. Поретко, причина можат да бидат и недостаток на некои витамини...

Еве зошто треба да јадете по 3 урми дневно во текот...

Урмите се богат извор на хранливи материи, и тоа речиси сите го знаат. Но она што помалку е познато е дека оие плодови можат...

Знаци кои јасно укажуваат дека внесувате премногу сол

Натриумот е од суштинско значење за здравјето на човекот. Овој минерал помага во регулација на течности, одржување и стимулирање на нервните импулси за мускулни...