Дома Тагови отечени нозе

Таг: отечени нозе

АКО ИМАТЕ ОТЕЧЕНИ НОЗЕ: Пијте го овој стар народен напиток, делува...

За да го спречете отекувањето на нозете, применете солен раствор на следниот начин: 1 кг готварска сол растворете во 10 литри ладна вода. Еден мек...

ОТЕЧЕНИ СТАПАЛА КАКО КРОФНА: Д-р Радовиќ објасни што значи тоа и...

Непријатно чувство во стапалата и потколеницата, па дури и б олка, отечени стапала особено во пределот на скочниот зглоб, чувство на тежина и слично,...

ОТЕЧЕНИ НОЗЕ: Пијте го овој напиток трипати дневно (рецепт)

Кога температурите ќе се покачат над 30. Целзиусов степен, многумина се чувствуваат слабо и поспано, но има и голем број од оние кои стра-даат...

КОЊСКА ДЕТЕЛИНА: Лековит чај кој ги лекува тромбите, воспалените вени и...

Коњската детелина (лат.Melilotus officinalis), позната е под имињата слатка детелина,  ждралец и комунига, кокотац... Од оваа билка за лек се користи надземниот дел. Како...

Ако имате отечени нозе, решете го проблемот на природен начин, делува...

Многумина сметаат дека отечените нозе како појава е сосем нормална. Со почетокот на летото, ова може да стане секојдневна појава. Отекувањето на нозете е...

Ставете ја едната рака на срце, а другата на стомак –...

Отечените нозе некогаш биле тегоба на постарите луѓе, но денес тоа е проблем кој ги погодува сите возрасти, пред сè, поради седечкиот начин на...

Народен лек: Ги отстранува отоците и ја подобрува циркулација веќе после...

Во периодите кога температурите се зголемуваат, овој проблем станува се почест. Што се отоците и зошто се појавуваат? Отоците се всушност зголемена количина на вода,...

Најдобриот начин за да спречите отекување на нозете: Толку едноставно, а...

Најдобриот начин за да спречите отекување на нозе Многумина сметаат дека отечените нозе како појава е сосем нормална. Со почетокот на летото, за некои луѓе...

Најдобриот начин за да спречите отекување на нозе

Многумина сметаат дека отечените нозе како појава е сосем нормална. Со почетокот на летото, ова може да стане секојдневна појава. Отекувањето на нозете е...

Природен напиток против отечени нозе (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Потребни состојки: 1 чаша зовриена вода 1 лажичка сечкан магдонос Постапка: Магдоносот прелијте го со врела вода и оставете да отстои 5 минути, но не повеќе од тоа...