Дома Тагови Орасници

Таг: Орасници

НАЈПОЗНАТИОТ СЛАВСКИ КОЛАЧ – ОРАСНИЦИ: Само 3 состојки, многу лесно и...

Орасниците се еден од омилените колачи на сите генерации, не само поради примамливиот вкус, туку и поради нивната оригинална текстура. Кога ќе ги гризнете,...

КРЕШЕНТИ-ОРАСНИЦИ: Тоа се моите омилени колачи од детството

Ова беа моите омилени колачи од детството, едните се крешенти, а другите орасници, и двете многу слични по вкус. Крешентите се навистина преубави, ровки,...

КРЕШЕНТИ: Потсетуваат на орасници, се топат во уста, превкусни се

Навистина преубави, ровки, ситни колачи кои по вкусот потсетуваат на орасници. Едноставно се приготвуваат, и дома ми ги изедоа додека половината сè уште не...

ЧУПАВИ КИФЛИЧКИ – ОРАСНИЦИ: Се топат во уста, брз и одличен...

Многу се вкусни и едноставни за подготовка, одличен рецепт...Поедноставно а повкусно од ова не можете да најдете. Едноставно се неодоливи! Слатки, вкусни, се топат...

Бабини орасници кои се прават од само 4 состојки – многу...

Поедноставно а повкусно од ова не можете да најдете. Едноставно се неодоливи! Слатки, вкусни, се топат во уста. А толку лесно се приготвуваат, би...

КРЕШЕНТИ: со вкусот потсетуваат на орасници, се топат во уста, превкусни...

Навистина преубави, ровки, ситни колачи кои по вкусот потсетуваат на орасници. Едноставно се приготвуваат, и дома ми ги изедоа половината уште не ми беа...

Многу вкусни орасници кои се прават само од 4 состојки

Потребни состојки: 2 јајца 250 г мелени ореви 250 г сечкани ореви 180 г шеќер во прав Постапка: Со виљушка изматете ги јајцата со шеќерот. Додадете мелени ореви и убаво...

Орасници кои се прават од само 4 состојки – многу едноставно,...

Поедноставно а повкусно од ова не можете да најдете. Едноставно се неодоливи! Потребни состојки: 2 јајца 250 г мелени ореви 250 г сечкани ореви 180 г шеќер во прав Постапка: Со...