Дома Тагови обланда

Таг: обланда

ПОСНИ ШТАНГЛИЧКИ СО ОРЕВИ: Овој фил е идеален за помеѓу...

Овие штанглички се многу слични на омилениот гријаж: карамелизиран шеќер, мед и ореви помеѓу две обланди. Многу се вкусни и идеални за посни слави,...

ОБЛАНДА СО ПЛАЗМА ЗА 30 МИНУТИ: Овој десерт е нешто највкусното...

Ова е многу вкусна обланда со плазма, прелиена одозгора со бело и црно чоколадо, а се приготвува за неполни половина час. Многу е вкусна...

ПОСНИ БЕЛИ КОЛАЧИ СО ОРЕВИ: Од сите колачи на славата, за...

Одамна го барав овој рецепт, а кога видов дека Бранка го објавила, многу се израдував. Одамна го имав пробано и знаев дека се приготвува...

ПОСНА шарена, брза обланда со џем – готова додека трепнеш, сè...

Оваа декоративна и многу вкусна обланда е готова за само 20 минути, па затоа е одличен десерт доколку го приготвувате за некоја слава или...

Ова се највкусните ДВОБОЈНИ ОБЛАНДИ во светот, готови за само 20...

Двобојните обланди со мелени бисквити и ореви може да се направат во посна и мрсна варијанта, а по желба може да се додадат чоколадо,...

ОДАМНА ГО БАРАМ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Фантастичен изронет колач за 10 минути,...

Рецепт на Магдалена. За пет-шест минути е готов колачот и екстра е, немам зборови со кои би го опишала - токму она што го...

ШЕСТ ПОСНИ ОБЛАНДИ: Брзи рецепти, одличен вкус, можете да правите и...

РЕЦЕПТ 1: Посни двобојни обланди со чоколадо, бисквити и ореви - Едноставни за подготовка, неодолив вкус, а може да се приготвуваат во посна и...

ОБЛАНДИ СО БАНАНЧИЊА: Единствениот вистински и детално напишан рецепт

Најубавиот рецепт досега напишан за обланди со крем бананчиња. Многу брза и едноставна постапка за колач кој прв се разграбува на сите слави и прослави....

Брз кокос ролат готов за 15 минути, излегува многу, а прв...

РЕЦЕПТ 1 – Ролат со карамел кекси и кокос, приближно се приготвува за 20 минути. Одличен е за секакви пригоди, за Божиќ, Нова година,...

Реформ обланди – ги правам со години за секој празник –...

Рецепт и видео презентација на “Домашни рецепти” – реформ обланди. Ова се ситни колачи кои ги правам со години наназад за сите видови прослави...