Дома Тагови нутритивна вредност на бананите

Таг: нутритивна вредност на бананите

ЕФИКАСЕН И ЕВТИН ЛЕК: Вечерва ќе спиете како топ, се користи...

Бананите речиси сите луѓе ги обожаваат, тие се омилено овошје не само поради пријатниот и кремаст вкус кој потсетува на десерт, туку и поради...

Еве што се случува со мозокот и стомакот доколку изедете 3...

Дали знаевте дека изедете најмалку три банани дневно, може значително да го намалите ризикот од мозочен или срцев удар? Според британските и италијанските научници, треба...