Дома Тагови невен

Таг: невен

Во Марковиот манастир се приготвува една од најдобрите лековити масти –...

Сестрите од манастирот безусловно ги споделуваат своите рецепти за лековити креми и мевлеми. Оние кои не се во состојба сами да си ги приготват,...

Рецепт за ДОМАШНА маст од невен: Кога ќе видите што сè...

Невенот е лековито растение, кое во различни форми (како чај, масло, маст) наидува на широка примена во козметиката. Вклучува третман на opгани за варење,...

Рецепти за мевлем и чај со невен: за проширени вени, затнати...

Во антички Рим се верувало дека невенот за првпат никнал на гро бот на Веста, божицата на оганот, домот, г невноста, смиреноста и дисциплината...

МАГИЧНИОТ НЕВЕН: Билка за 100 болести, прави чуда за цревата, кожата,...

НЕВЕН: Латински: Calendula officinalis l. - asteraceae. ОПИС: Невенот е едногодишно растение со влакнести и разгранети ниски стебленца. Расте до висина од 30 до...

Проширените вени ќе станат минато ако ги мачкате со ова масло...

Проширените вени излекувајте ги со помош на ова неверојатно масло приготвено од многу лековита билка, која е единствена и има способност да ги прочистува...

Златни правила на сибирската билкарка: Давајте им го ова на децата,...

Зимскиот период се поврзува со зачестување на вирусните респираторни заболувања. Општа карактеристика на овие инфекции е високата контагиозност и лесното пренесување од едно на...

“Златото на Дева Марија” е билка која се користи кај проблеми...

Билката наречена „Златото на Богородица“ се користи за лекување кај проблеми со циркулација, црн дроб и подобрување на видот. Британците ја нарекле „Златото на...

Билката „Златото на Богородица“ за проблеми со циркулација, црн дроб и...

Британците ја нарекле „Златото на Дева Марија“, а името потекнува од христијанската традиција да се ќитат иконите на Дева Марија со цвеќиња од невен,...

Тинктура за обновување на видот-Помага при заболувања како што се глауком,...

Оваа тинктура за обновување на видот помага при лекување на заболувања на очите како што се глауком, катаракта, солзење, миопија, хиперопија и друго. Рецептот е...

Ослободете се од непријатната болка во желудникот на целосно природен начин...

Се’ повеќе луѓе се жалат на болки во желудникот поради надразнета и оштетена слузокожа, најчесто поради неправилна исхрана, консумација на медикаменти и стресен начин...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"