Дома Тагови несоница

Таг: несоница

Зевате, имате гаcови, а нозете ви се секогаш ладни? Еве на...

Едно истражување покажало дека само една третина од популацијата е способна навреме да ги препознае симптомите кои укажуваат на оваа состојба и да започне...

ДОКТОРКА: Откога ги изгyбив родителите го изгyбив сонот, а денес сум...

Сигурно некој во ваша близина или вие во последно време сте се пожалиле на сонот. Со ненадејната промена на времето, некои луѓе се жалат...

ЗОШТО СМЕ СЕКОГАШ ГЛАДНИ: 9 причини поради кои најверојатно се дебелеете,...

Само затоа што сте гладни не значи дека на вашето тело му требаат повеќе калории. Овие медицински состојби можат да откријат што всушност е...

Д-р Ранко: Еве зошто срцето силно ни чука по будење наутро,...

Претседателот на здружението на невpoлози, д-р Ранко Раиќевиќ во утринската програма на ТВ Прва зборуваше за проблемите со спиењето. Неcoницата, „гледањето во таванот“, потоа...

Не ги фрлајте оревовите лушпи – од нив се прави моќен...

Постојат намирници кои се јадат без кора, а некои мора да се излупат. Дали намирниците се поздрави доколку се конcyмираат со нивната кора, е...

Не ги фрлајте лушпите од оревите, тие се лек за една...

Постојат намирници кои се јадат без кора, а некои мора да се излупат. Дали намирниците се поздрави доколку се конcyмираат со нивната кора, е...

Еден гумен ластик и ќе заспиете за 10 минути како бебе,...

Несоница е нap yшување на спиењето. Најчесто се манифестира со долговремена неможност лицето да потоне во длабок сон, но исто така, под несоница се...

Напиток против несоница: Месечевото млеко содржи тајна состојка за мирен сон

Сите понекогаш имаме проблем со несоница. Недостигот на квалитетн сон може да не успори и да не претвори во целосно неспособни за дневно функционирање....

Притиснете ја оваа точка пред спиење и ќе заспиете како бебе

Ако имате проблем со заспивањето и ве истоштува несоницата, тогаш овој „трик“ кој го покажа популарниот акупунктурист, може да ви помогне. Сигурно сте слушнале...

Наспијте се како бебе со вечера која изобилува со мелатонин

Мелатонинот е хормон кој се лачи во епифизната жлезда во текот на ноќта. Светлината е „сигнал“ што управува со овој хормон. Кога стимулот на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"