Дома Тагови негативна енергија

Таг: негативна енергија

ФЕНГ ШУИ: Скршете јајце во чаша со вода и оставете ја...

Ако чувствувате некоја неугодност во домот во кој живеете со вашето семејство и ви се чини дека не е онака како во некои претходни...

ФЕНГ ШУИ: Исчистете ја куќата со сол на овој начин за...

Според Фенг шуи филозофијата, овој метод на чистење на домот му овозможува добра и позитивна енергија која ќе им донесе здравје и напредок на...

Билки кои како штит ја одбиваат негативната енергија и штитат од...

Според древните учења на старите мудреци, некои домашни билки поседуваат неверојатна особина за генерирање на позитивна енергија. Според оваа филозофија, билките се способни дра-матично...

Детектирајте ја негативната енергија и зрачење во вашиот дом со помош...

Од архивите на НМД.мк: -можеби е време да размислите да го направите овој тест- Без разлика на тоа дали верувате во “негативна енергија” или не, сепак,...

Благослов во куќата: исчистете ја од негативна енергија

Според Фeнг шуи, кората од портокалот може да послужи за чистење на домот од негативна енергија и на тој начин да се поврати хармонијата...

Ставете ваков лимон во спалната соба и можеби ќе ви го...

Верувале вие или не, насекаде околу нас постои позитивна и негативна енергија. Денешниот начин на живеење придонесува за зголемување на негативната енергија, а тоа...

Ако ги правите овие работи, вие буквално си ја повикувате негативната...

Негативната енергија влијае врз вашиот живот дури и ако тоа вие не сакате да го прифатите. Еве како ќе се ослободите од неа и...

Црните мачки ја апсорбираат негативната енергија, а персиските исцелуваат

Прочитајте какви се’ моќи кријат мачките па ќе сфатите зошто старите Египќани ги сметале за свети и божествени. Дали ви пречи кога мачката се...

Бања за поништување на уроците: избањајте се ВАКА и спасете се...

Оваа магија користете ја за да се ослободите од негативна енергија, од лоши дела, уроци или за прочистување од зло. Навечер, после полна Месечина, пред...

Знаци дека куќата ви е полна со магија: на ОВИЕ места...

Од негативна енергија човек може да се чувствува лошо иако лекарските наоди укажуваат дека се’ е во ред и дека непостои реална болест. На...