Дома Тагови мултиплекс склероза

Таг: мултиплекс склероза

Д-р Јелинек раскажува како ја излекувал мултипла склерозата на природен начин

Професор по медицина излечен од мултиплекс склероза на природен начин. Кога на професорот д-р Џорџ Јелинек му била дијагностицирана мултиплекс склероза (МС) на 45-годишна...

Благодарение на вашите донации Лидија е блиску до целта – каде...

“И благодарам на Маја од срце што ми го направи фундраисерот. Девојчето направи добро дел, но тука ги добиваме вредностите како луѓе”, вели Лидија...

Лидија сонува за нешто кое сите го земаме здраво за готово...

Мултиплекс склерозата ми ги украде соништата, ми земаше дел по дел, вели Лидија Ристевска која неколку пати апелира до сите добри луѓе кои се...