Дома Тагови мраморен ролат

Таг: мраморен ролат

НЕ ВИ ТРЕБА МНОГУ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО НАПРАВИТЕ ОВОЈ КОЛАЧ:...

Вчера го направив овој колач, толку беше мирисен и вкусен што веднаш се изеде. Дечињата го обожаваат со шолја млеко, а јас си направив...

Мраморен ролат – сосем едноставен со многу малку состојки

Многу интересен и декоративен. Потребни состојки: 600 г брашно, 100 г шеќер, 1 сув квасец (7 г), 50 г омекнат путер, 350 мл млако млеко, 1 јајце, малку сол. За фил: 100 г...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"