Дома Тагови мраморен нутела куглоф

Таг: мраморен нутела куглоф

И МИРИС И ВКУС: овој куглоф има чиста десетка од мене,...

Многу вкусен и декоративен куглоф кој ќе ве освои и со мирис и со вкус. Се прави многу лесно и едноставно, а има многу...

Нутела МРАМОРЕН КУГЛОФ – едноставен и брз

Ова не е обичен мраморен куглоф, туку куглоф со нутела. Децата го обожаваат! Потребни состојки: 250 г путер или маргарин, 250 г шеќер, 5 јајца, 500 г брашно, 1 ¼...