Дома Тагови монте колач

Таг: монте колач

Со оваа торта не можете да погрешите – секогаш излегува одлично…Пробајте...

Со овој колач никогаш не можете да погрешите. Можете да го приготвувате како торта во тркалезен калап, но може и во правоаголен плех со...

Брз кремаст колач – рецепт за кој не ви е потребна...

Рецептот за овој колач ви го претставуваме во брз варијанта во која наместо печен бисквит редите еден или два слаја петит бисквити натопени во...

Бисквитни монте коцки готови додека го испиете утринското кафе – се...

Фото и рецепт: Beti Josi (Klara boss) Уживајте во прекрасните МОНТЕ коцки приготвени според рецептот на нашата драга пријателка Beti Josi. Како и сите други...

МОНТЕ КОЛАЧ – едноставен, евтин, кремаст колач без печење

Потребни состојки: 1 литар млеко 1 пудинг од ванила 4 лажици брашно 150 г путер/маргарин 100 г бело чоколадо 2 ванилин шеќер 7 лажици шеќер 200 г бисквити За глазура: 20 мл слатка павлака...

Ова е единствениот рецепт за МОНТЕ КОЛАЧ кој некогаш ќе ви...

ВКУПНО Потребни состојки: 1 литар млеко 12 лажици густин 8 лажици шеќер 200 г путер/маргарин 500 мл слатка павлака 300 г чоколадо за готвење Бисквити за основа Постапка: За бел крем:   200 мл...