Дома Тагови млад кромид

Таг: млад кромид

Ќе имате кромид и за продавање, само засадете му го овој...

Зачинските билки со своите мириси ги одбиваат штетниците од зеленчукот, па затоа добро е да се засадат покрај леите, а просторот можете подобро да...

Младиот кромид е спас за синусите, го намалува шеќерот, го подобрува...

Кромидот е намирница која е нашироко позната по своите лековити и превентивни својства за многу болести. Може да се најде во текот на целата...

Младиот кромид го намалува шеќерот, го подобрува видот, ги чисти артериите

Кромидот е намирница која е нашироко позната по своите лековити и превентивни својства за многу болести. Може да се најде во текот на целата...

Млад кромид: го намалува шеќерот, го подобрува видот, ги чисти крвните...

Кромидот е намирница која е нашироко позната по своите лековити и превентивни својства за многу болести. Со својот карактеристичен вкус претставува неопходна состојка на сите...

Не го пропушајте овој рецепт – МЛАД КРОМИД во тегла за...

Не го пропуштајте овој рецепт, задолжително нека се најде на вашите полици по некоја тегличка со млад кромид. Има фантастичен вкус, може да се...

Лесна и вкусна вечера и кога ќе излади…

Многу вкусно и многу брзо, децата ја обожуваат! Потребни состојки за тесто: 250 г остро брашно 120 г путер-маргарин 2 јајца прстофат сол 1 ½ лажичка прашок за печиво За фил: 3...

Вкусен ручек набрзина –ТОПЧИЊА- ни донесе колешката и трошките ги изедовме

Потребни состојки за основа:  1 кг компир 1 јајце 1 лажица сол 100 г кашкавал 100 г шунка 2 лажици млеко 20 г путер...