Дома Тагови миом на матка

Таг: миом на матка

ШТО Е МИОМ НА МАТКА И ЗОШТО ПУКА: Кога жената треба...

Миомот на матката обично не дава никакви симптоми, но кога ќе дојде до руптура, односно п укање, веднаш треба да се обратите на лекар....

Рецепт за лекување на цисти и миоми кој делува за 4...

Миомите на матката се еден вид мали бенигни тумори кои се појавуваат почесто кај жените во 30 - 40 година од животот, но постојат...

Оваа тревка ми стопи огромен миом на матката за само 1...

Дијана Поповиќ од Добој, после првата бременост се соочила со многу непријатни симптоми, но и честа женска тегоба, за која лекарите и предлагале операција....

Кај баба ми доаѓаа илјадници жени, а со овој рецепт ги...

Овој напиток од 3 состојки прави чудо за вашето здравје! Баба ми доживеа длабока старост, но староста не ја спречуваше да им помага на жените....