Дома Тагови милка

Таг: милка

Без печење: Милка торта готова за 30 минути

Сигурно сте се прашувале како се прави Милка, тој фантастичен вкус кој остава без здив! Ова е рецепт по кој можете да направите Милка торта...

Македонска кралица торта со лешници и Милка чоколадо!

Ако ви е голема, преполовете ги состојките. Оваа количина ја правам за роденден. Потребни состојки: 20 белки 20 лажици шеќер 8 лажици брашно 8 лажици мелени лешници За фил: 20 жолчки 20...

Најубавата МИЛКА ТОРТА

Состојки за една кора (потребни се 4 кори): 6 белки 6 лажици шеќер 100 г мелени ореви 1 лажица брашно ФИЛ 1: 12 жолчки 200 г шеќер 3 лажици брашно 3 кесички пудинг...