Дома Тагови мед и лук

Таг: мед и лук

Лекува анемија, го нормализира притисокoт и ја подобрува работата на хормоните:...

Овие природни рецепти многу помагаат при болести на грлото, правилно варење на храната, потен-ција, анемија, а се препорачуваат и за проблеми со срцето и...

ЧУВАР КУЌА И ЛУК: Пијте го овој лек 7 дена за...

Пијте го овој лек 7 дена за организам како нов, против воспаление и насобраните тoк-сини. Овој лек се состои од 3 состојки, а за...

Мед, ореви, оцет и лук: Лекуваат од глава до пети, а...

Овој природен лек помага при заболувања на грлото, неправилно варење, слаба циркулација и метаболизам во организмот. Исто така се препорачува за болести на срцето,...

Смеса која ќе ве подигне од постела за 7 дена, а...

Медот и лукот се намирници кои изобилуваат со лековити својства, но ќе бидете изненадени што може да направи комбинацијата од овие 2 состојки.  Овие...

Најдобриот природен лек против вируси: мед, ореви, лук и оцет –...

Овој еликсир помага при болки во грло, нередовна дигестија, слаба циркулација и размена на материите во организмот. Се препорачува и кај болести на срцето, бубрезите,...