Дома Тагови Мед и куркума

Таг: Мед и куркума

ЧУВАЈТЕ СИ ГО ЗДРАВЈЕТО: Секој ден јадете по една лажица од...

Од памтивек, медот е познат по своите лековити својства. Истото може да се каже и за куркумата, која иако е релативно нов зачин на...

Ако здравјето ви е на 1.место, како на мене, тогаш направете...

Овој лек го користам редовно и секојдневно шест месеци, па така со сигурност можам да ги потврдам деговите својства и дејства. Го користам не...

Како правилно се консумира мед и кои се најчестите грешки кои...

Медот е слатка вискозна супстанција која е продуцирана од пчелите. Тие го собираат медот од цветниот нектар и го складираат во восочна структура наречена...

Како куркумата и медот се користат како лек – измешајте ги...

Рецепт и видео прилог на Јелена Петровиќ од Бабината кујна. Оваа мешавина содржи витамини Ц и Б и претставува силен природен антиоксидант. Се користи за...

Мед со куркума: Најмоќниот антибиотик на светот кој дури ни докторите...

Влијае врз 70о гени во нашето тело и лекува повеќе од 160 здравствени проблеми... Во моментов куркумата е најраспространетиот зачин на светот. Луѓето главно го...

Утрово им направив на баба ми и свекрва ми: Проверено, кашлицата...

Проверено. Упорната кашлица и бронхитот исчезнуваат како со рака однесени. Истиот ден штом почнете да го користите златниот мед ќе почувствувате олеснување. За разлика...

Штом ме загребе грлото веднаш земам мед со куркума-нема подобар лек...

Ова ми е веќе испробано, неколку зими наназад го користам. Може да се користи во било кој дел од годината, штом ме заболи грлото...