Дома Тагови масло од иванско цвеќе

Таг: масло од иванско цвеќе

Медоносното Иванско цвеќе е многу лековито за црн дроб, бубрези, штитна...

За медоносната билка со ситни жолти цветчиња, позната како Иванско цвеќе (lat. Galium verum) ни пишува билкарот Мартин Најдовски. Повеќе за билката и рецептите...