Дома Тагови масло од глуварче

Таг: масло од глуварче

Маслото од глуварче е спас за жените – кога се прави...

Една од најлековитите билки на нашите простори е билката која е насекаде околу нас, а тоа е глуварчето. Можеби многумина од вас си мислат...

РЕЦЕПТ ЗА МАСЛО ОД ГЛУВАРЧЕ: Има моќно лековито дејство, а се...

Маслото приготвено од жолтите цветови на глуварчето има силно лековито дејство и помага во ублажување на хемороиди, отечени нозе и вени, болни зглобови, разни...

OBA E KAKO ЛАCEP: За пеги и дамки на рацете и...

Мелазмата е вид на хиперпигментација која почесто се јавува кај жените. Се јавува во вид на големи, темни подрачја како дисколорација на лицето иако...

МАСЛО ОД ГЛУВАРЧЕ: Лек за отоци и цисти, артритис, гихт и...

Кај нас повеќе е познат медот, односно сирупот кој се приготвува од цветовите на глуварчето, а во последно време луѓето сè почесто го користат...

Маслото од глуварче е лек за отоци и цисти, артритис, гихт...

Кај нас повеќе е познат медот, односно сирупот кој се приготвува од цветовите на глуварчето, а во последно време луѓето сè почесто го користат...

Пробајте чај од глуварче и процветајте оваа пролет: ќе го реши...

Глуварчето (Taraxacum officinale) има корисен ефект врз лекувањето на болести на бубрезите, жолчното кесе, панкреасот, желудникот, цревата и кр-вта. Се смета за еден од...

Дијамант на природната медицина: чајот од глуварче го јакне имунитетот, го...

Глуварчето е омилено полско цвеќе, неговите весели жолти цветови се предвесник на сончевите денови. Цветовите, а подоцна семето на глувачето се неизоставен дел од...

Мевлем за хемороиди, артритис, попуштени вени, рани и други кожни заболувања...

Потребни состојки: 300 г прочистена несолена маст 40 г цветови од глуварче Постапка: Во еден сад загрејте 300 г маст, па кога ќе се растопи и загрее додадете...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"