Дома Тагови мајкини шепи

Таг: мајкини шепи

СИТНИ КОЛАЧИ СО ОРЕВИ – ШЕПИ: Рецепт кој се подготвува со...

Кој уште не слушна за „шепи“? Колачите за кои сосем сигурно постојат безброј различни рецепти, а сепак за сите нив, некои работи се речиси...

СИТНИ КОЛАЧИ – ШЕПИ: Рецепт кој секогаш успева, запишете си го

Овој старински колач ќе ве потсети на безгрижното детство, кога нашите мајки и баби редовно го приготвуваа за празници, особено за Божиќ, и редовно...

Бабини шепи – брзи, лесни, се печат за 15 минути

Потребни состојки за рецепт 1: 1 шолја шеќер (шолја од 170 мл) ½ шолја мелени ореви ½ шолја маст/ путер 2 шолји брашно 1 супена лажица мед Потребни состојки за...