Дома Тагови лист од капина

Таг: лист од капина

Чудесните капини го имаат сè она што ви е потребно, тие...

Кaпината е повеќегодишна листопадна полугрмушеста билка и припаѓа на фамилијата рози - Rosaceае. Капината има бројни корисни ефекти врз организмот па затоа претставува едно...

Одлични природни рецепти со лист од капина за воспаление на уринарни...

Ако досега не сте набрале, време е да излезете и да наберете млади листови од капина – советува билкарот Мартин Најдовски и ни ги...

Млади фиданки од дива капина – вкусни и лековити: за црева,...

Фото: Изолда Семера Пролетта е време на млади фиданки кои се вкусни и се јадат приготвени на најразлични начини. Со нож им се отстрануваат евентуалните...

Чај од малина и капина за прочистување на крвта кај жени,...

Овој чај има слатко-горчлив вкус, одличен е против дијареа, цревни воспаленија, прочистување на крвта, за жени кога имаат болна менструација, за опуштање на мускулите....

Ако имате било каков стомачен проблем, решението можеби ќе го најдете...

-Дали имате чести тегоби со стомакот? Ова се неколку природни лекови кои се многу делотворни. Наједноставните традиционални природни лекови за стомак се секако чаевите. На...