Дома Тагови лесно

Таг: лесно

ПЕСОК ТОРТА без маргарини и без печење, брза и посна варијанта

Вкусна и лесна за приготвување. Можете да ја приготвите во посна варијанта доколку користите посни намирници. Најдолу во рецептот е понудена втора верзија од...

Брзо и без печење: колач со јаболка

За фантастичниот колач со јаболка не ви е потребно многу време ниту многу состојки, а ниту многу труд. Навистина, следниот колач ќе го направите...

Песок торта-проверено добра! Готова е за 20 минути без печење-ПОСНО

Потребни состојки: 150 мл вода или сок од портокал 6 кесички пудинг од ванила 500 г шеќер 3 ванилин шеќер 2 посни маргарини 500-300...