Дома Тагови Лепињи

Таг: Лепињи

Не им го знам вистинското име, но беа многу вкусни: Ручек...

Овие солени палачинки или џиновски лепињи може да се послужат како предјадење или самостоен оброк. Рецептот го добив од тетка ми, но ни таа...

САМО БРАШНО И ВРЕЛА ВОДА: Брзи лепињи за 15 минути

На многу едноставен начин направете брзи лепињи од само брашно и топла вода. За 15 минути ќе направите појадок или вечера за целото ваше...

ЛЕПИЊИ ОД ГРИЗ: Меки однатре, крцкави однадвор, се прават за 5...

Вкусот на овие лепињи ќе ве воодушеви. Ако припаѓате на луѓето кои внимаваат на својата исхрана и сакаат природна и домашна храна, тогаш запишете...

Брзи, лесни и многу вкусни лепчиња со кисела павлака: Тајната е...

Овие ровки лепчиња може секој лесно да ги приготви според рецептот на Давор Панчевски чија видео презентација можете да ја погледнете подолу во текстот....

МЕКИ ЛЕПИЊИ СО ЈОГУРТ И ЗЕЛЕНЧУК: Тестото не се меси, исто...

Домашниот леб или лепињи е секогаш подобар избор отколку купечките производи, особено кога знаеме дека живееме во време на вештачки вкусови, разни адитиви и...

ЛЕПИЊИ НАЈМЕКИ НА СВЕТ: Меки се како памук, едноставни и многу...

Ова тесто е едноставно феноменално. Од него можете да правите тенки и големи лепињи или повеќе мали погачици. Постапката е многу едноставна, се замесува...

ДОМАШНИ ЛЕПИЊИ – Феноменален рецепт: се печат во рерна, одозгора се...

Домашни лепињи кои се приготвуваат со 3 состојки за 10 минути, подобри се од пекарница. Уште би сакала да имав од оној црниот сусам...

СОМУН од рерна кој се пече за 5 минути: не треба...

Овој сомун-лепиња можете да го користите за ќебапи, но и за одлични сендвичи кои можете да си ги понесете на работа или на излет....

За појадок направете домашен сомун во тавче, заборавете на купечкиот леб...

Овие лепињи кој некој некој ги нарекува „сомуни“, многу добро одговараат со свежо сирење и кисела павлака, со некое мезе, но и со какви...

МЕКИЦИ СО МЕУРИ: Без квасец, брзи, вкусни и не впиваат ни...

Мекици-лангош - брз рецепт. Ова се пржени лепињи без квасец кои не впиваат ниту капка масло, а сепак излегуваат меки и многу вкусни, со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"