Дома Тагови лепеза

Таг: лепеза

Оваа пита е сон на соништата, брзо се прави а уште...

Потребни состојки: 500 г кори за пита 6 јајца 600 мл јогурт 100 мл масло 180 мл кисела павлака 10 г прашок за печиво сол Постапка: Со виљушка изматете ги јајцата заедно со...