Дома Тагови ленено семе

Таг: ленено семе

Испробан лек за искашлување на лепливата слуз: за деца над две...

Овој рецепт го добив пред 12 години од една драга пријателка која работи во аптека. И беше жал за -тогаш- моето мало девојче, кое...

Стар народен лек за искашлување на лепливата слуз кај деца и...

Ова е стар народен лек за искашлување на лепливата слуз кај деца и возрасни, а која се смета за главен причинител за почетен бронхитис. Потребни...

Хеликобактер пилори, чир на желудник и прочистување на црн дроб ќе...

ЛЕКУВАЊЕ СО БЕЛКА ОД ЈАЈЦЕ Изматете белка од едно јајце со една лажица шеќер во прав па додадете една лажица маслиново масло. Една лажица од оваа...

Со овој утрински напиток цревата ќе ги празните неколку пати во...

Лекарите обично тврдат дека мрзливите црева и нивното нередовно празнење се главниот виновник за вишокот на масно ткиво кое се таложи на стомакот, бидејќи...

Консумирајте го овој појадок секое утро – против мрзливи црева и...

Лекарите обично​тврдат дека​мрзливите​црева​и нивното нередовно празнење​се главниот виновник за​вишокот на​масно ткиво кое се таложи на стомакот, бидејќи на тој начин организмот се оптеретува со...