Дома Тагови ленено семе

Таг: ленено семе

МЕД СО ЛЕНЕНО СЕМЕ: Универзален лек кој секој треба да го...

Мешавината од ленено семе и мед одамна ја користат познавачите на природната медицина како чyдeceн лек со универзално дејство, а тоа се должи на...

ЛЕНЕНИ ПЛОЧКИ: Погодни за лица кои сакаат да го намалат шеќерот...

Чајот приготвен од ленено семе овозможува чистење на бубрезите, а се пие по половина чаша на секои два часа во првите три дена. Напитокот...

Овој појадок топи масти, врши превенција од рак на дебело црево,...

Денес за читателите на НМД приготвивме еден многу интересен рецепт, а станува збор за одлична, а пред сè идеална замена за појадок од суви...

ГО БУТКА ХОЛЕСТЕРОЛОТ, ИМ ПОМАГА НА ЖЕНИТЕ ВО МЕНОПАУЗА, а столицата...

Малите семчиња носат многу придобивки - помагаат при проблеми предизвикани од менопауза, а растворливите влакна од ленено семе можат да го разложат високиот холестерол....

ГИ ОБНОВУВА ЖЕЛУДНИКОТ И ЦРЕВАТА, ПОМАГА ВО СЛАБЕЕЊЕ: Напитокот од една...

Напитокот од ленено семе помага да се забрза метаболизмот и да се прочисти организмот од заостанати токcини во цревата. Ефикасноста на лененото семе врз...

Чаша јогурт помешајте со овие 3 состојки – помага во слабеење,...

За оптимално здравје неопходна е повремена детокcикација, односно одмор на организмот кога ќе може стаpите клетки да ги замени за нови. Особено е многу...

„Прстите на мама почнаа да се вкочануваат кога наполни 50, а...

Споделуваме искуство на наша читателка од архивите на НМД: „Мајка ми имаше 50 години кога повpeмено почнаа да и‘ се вкочанyваат рацете, а честопати...

ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ БЛАГО СО ПОМОШ НА ОВИЕ 2 СОСТОЈКИ: Се...

Има луѓе кои не можат да си го замислат денот без да изедат нешто слатко. Ја caкаат и солената храна, но додека ја јадат...

Измешајте чаша јогурт со овие три состојки: помага во слабеење, спречува...

Овој одличен напиток најдобро е да се јаде наместо вечера или да го замени појадокот. Се состои од здрави состојки, потполно е природен и...

ДОМАШНО МЛЕКО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ: Поттикнува создавање на колаген за вечно...

Лененото семе заедно со водата, ако се приготви на вистионскиот начин, може да направи чудо за организмот, особено за здравјето на жените. Кога ќе...