Дома Тагови лекување на коскени шилци

Таг: лекување на коскени шилци

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ШИЛЦИ ВО ПЕТАТА: Рецепт според билкарот Мартин Најдовски

„Calcar calcanei“ или попознат кај народот – петен трн настанува поради долготрајна иpитација и пpитисок на петата. Притоа доаѓа да нерамнотежа на калциумот во...

Лек за ишијас, дископатија, шилци, артритис и ревматизам, помага при сите...

Дегенерацијата на еден или повеќе интервертебрални дискови на ’рбетот се нарекува дископатија, состојба која може да биде болна и да влијае врз квалитетот на...

Совет од билкарот Најдовски: Со овој метод за 21 ден ќе...

Денес билкарот Најдовски открива природен рецепт, односно метод со чија помош може да се лекуваат болки од реума и да се топат коскени шилци. Коскените...

Коскени шилци – симптоми и превенција

СИМПТОМИ : вкочанетост или болка во вратот или грбот, боцкање и шилци во вратот, рацете или дланките, вртоглавица, главоболка, отежнато одржување на рамнотежата. Речиси сите ние некогаш...