Дома Тагови лековито вино

Таг: лековито вино

НАЈМОЌНИОТ ЧИСТАЧ НА ОРГАНИЗМОТ: За 24 часа исфрла сè што може...

Традиционалниот рецепт за овој напиток се користи многу одамна за обнова на телото, а толку е силен што се користи само двапати годишно, иако,...

ИДЕАЛЕН ПРИРОДЕН ЛЕК ОД 2 СОСТОЈКИ: Ги чисти плаките и лошиот...

Оваа природна и лековита мешавина ги крие во себе сите благодети на лукот и црвеното вино. Со добиената смеса може да се спречат многу...

Вино со босилек и рузмарин за добро спиење, а чајот од...

Лековитата билка која често ја користиме како зачин, е природно решение за многу тегоби: босилекот го смирува стомакот, ја подобрува концентрацијата, им годи на...

Стар народен рецепт кој ја уништува секоја болест – одличен за...

Станува збор за посебен вид на вино кое се приготвува од боровинки и смреки. Боровинките може да ја разубават и омекнат вашата кожа, па...

Лековито вино со смокви за кашлица и други тегоби (камен во...

Уште од античко време е познато лаксативното дејство на свежата и сувата смоква. И денес се употребува како најприроден лаксатив кој не остава никакви...