Дома Тагови лекови од капина

Таг: лекови од капина

Чудесните капини го имаат сè она што ви е потребно, тие...

Кaпината е повеќегодишна листопадна полугрмушеста билка и припаѓа на фамилијата рози - Rosaceае. Капината има бројни корисни ефекти врз организмот па затоа претставува едно...

Млади фиданки од дива капина – вкусни и лековити: за црева,...

Фото: Изолда Семера Пролетта е време на млади фиданки кои се вкусни и се јадат приготвени на најразлични начини. Со нож им се отстрануваат евентуалните...