Дома Тагови лек за коса

Таг: лек за коса

Кога баба ми дозна дека многу ми паѓа косата, ми даде...

Домашен рецепт за запирање на опаѓање на косата за чиое приготвување ви се потребни неколку ореви во лушпа и уште неколку состојки. Опаѓањето на...

ЛЕК ЗА КОСА И ПРВУТ: После првото нанесување првутот ќе го...

Првутот е многу честа состојба на кожата која речиси сите луѓе ја доживуваат во одреден момент од животот, без разлика на возраста или полот....

НАПРАВЕТЕ ЛУК ВО МАСЛИНОВО МАСЛО: Срцето и крвните садови ќе ви...

Едноставен лек, незаменлив, а порано го пиеле само оние кои биле на висока позиција. Не ви е потребно ништо повеќе од 2 состојки кои...

Од оваа маска косата расте 3 см месечно: Сè што е...

Состојките за приготвување на оваа маска феноменално делуваат на косата. Длабински ја обновуваат и го подобруваат растот. Ако ја користите редовно оваа маска, косата ќе...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"