Дома Тагови лек со моркови

Таг: лек со моркови

Природен лек со морков и масло за дебело црево

Морковот содржи бета-каротeн, кој му дава карактеристична портокалова боја на плодот. Исто така, содржи многу витамини, како што се А, Ц, Б1, Б2, Б3,...