Дома Тагови лек од Библијата

Таг: лек од Библијата

Библиски лек, стар колку што е стара библијата – го обновува...

Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...