Дома Тагови леблебија

Таг: леблебија

ПОСЕН МАЈОНЕЗ НАМАЗ од наут за 10 минути: Се користи за...

Пробајте го овој посен, домашен мајонез кој е совршен намаз за мачкање врз парче лепче, за тост, салати, помфрит или маринирање на месо (на...

ДОМАШЕН ХУМУС: За 10-тина минути направете многу вкусен намаз од наут

Наутот, уште познат како лебелија, е многу ценета билка која изобилува со протеини, влакна и витамини, па според нутриционистите е добро што почесто да...

ОВА Е БИЛКА НА ИДНИНАТА: Ги јакне коските и срцето, а...

Леблебија, наут, варен грав – тоа се сите имиња за истата зрнеста храна, мешунка богата со протеини. Наликува на соја со светло-кафеава боја, а...

Јас и кога постам си правам вкусен посен шлаг, а од...

Во последно време кај нас хумусот и фалафел станаа доста познати, но дали знаевте дека од водата во која сте вареле наут (или попознат...

БИЛКА НА ИДНИНАТА: Ги јакне коските и срцето, спречува рак, дијабетес...

Леблебија, наут, варен грав – тоа се сите имиња за истата зрнеста храна, мешунка богата со протеини. Наликува на соја со светло-кафеава боја, а...

БИЛКА НА ИДНИНАТА: Ги јакне коските и срцето, а спречува рак,...

Леблебија, наут, варен грав – тоа се сите имиња за истата зрнеста храна, мешунка богата со протеини. Наликува на соја со светло-кафеава боја, а...

Леблебиите помагаат во намалување на холестеролот и претставуваат најевтин извор на...

Кој јаде хумус, знае какво уживање е тоа. А бидејќи овој специјалитет е направен од леблебија, да се сака хумусот значи да се ужива...

Рецепт за Хумус – најпопуларниот намаз на денешницата

Вкусен и здрав намаз кој го освои целиот свет, направете го брзо и лесно според овој основен рецепт кој може да го прилагодите според...