Дома Тагови лажна Унгарка колач

Таг: лажна Унгарка колач

Многу вкусен колач кој се топи во уста – готов за...

Достојна замена – царица на домашните колачи... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 800 мл вода 5 лажици шеќер 200 г чоколадо за готвење 1 маргарин/путер (250 г) 1 кг бисквити (спорт кекси) ЗА ГЛАЗУРА: 500...

Лажна Унгарка готова е за 20 минути

Достојна замена – царица на домашните колачи... Потребни состојки: 800 мл вода 5 лажици шеќер 200 г чоколадо за готвење 1 маргарин/путер (250 г) 1 кг бисквити (спорт кекси) За глазура: 500...