Дома Тагови ладна баклава

Таг: ладна баклава

ЛАДНА БАКЛАВА: Се прелива со млеко и се наросува со какао,...

Една од омилените баклави е таканаречената „ладн баклава“ која има совршена комбинација од млеко, какао и ореви или ф‘стаци. Секој што ја пробал побарал...