Дома Тагови Купус кифли

Таг: Купус кифли

Имаат вкус на кифлички, но многу полесно се прават и многу...

Одамна го имам запишано овој рецепт, но никако да го испробам. Често налетувам на слични кифли наречени „купус кифли“ или „зелка кифли“, па одлучив...

Солени триаголничиња: рецептот ми го даде свекрва ми, а сега децата...

I РЕЦЕПТ: Солени триаголничиња, децата ги обожаваат Оваа феноменална пита ми ја покажа мојата свекрва. Оттогаш многу често ја правам, превкусна е и децата многу...

Сусам кифлички многу вкусни – едноставна и брза подготвка, сите ги...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни рецепти: Сусам кифлички. Познати се уште и како “купус” кифли, печива со сусам во подобрена и поедноставна...

“Купус” кифли со фил кој ги прави меки како памук –...

Фото и рецепт на Драгана Јовановиќ – „купус” кифли. „Купус” кифли се наречени поради нивниот изглед, односно поради сличноста со пресечена зелка. Не се прават...

Сусам кифлички многу вкусни – едноставна и брза подготвка, сите дадоа...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни рецепти: Сусам кифлички. Познати се уште и како “купус” кифли, печива со сусам во подобрена и поедноставна верзија....

Меко и вкусно данско печиво, повкусно од пица, колку и да...

Рецепт и видео прилог на Валентина Машковиќ – Меко и вкусно печиво. Здраво драги пријатели и почитувани домаќинки и домаќини. Ако сте љубители на меко,...

Купус кифли, вкусни и миризливи

Фото и рецепт: Јасмина Лазаревиќ Потребни состојки: 600 г брашно 250 мл млако млеко 100 мл вода 2 лажички шеќер 30 г квасец 1/2 прашок за печиво 100 мл масло 1 лажичка сол 100...